Едно от първите читалища в област Ловеч - „Наука "1870 -та в Троян ще бъде ремонтирано по схемата за eнергийна ефективност на оперативната програма „Региони в растеж“. Общината вече е получила одобрение на първите си да проекта, с които е кандидатствала за финансиране по програмата.
За ремонта на читалището Община Троян ще получи близо 1,2 милиона лева, съобщи кметът Донка Михайлова. Вторият одобрен вече проект на общината по програмата „Региони в растеж“ е за реконструкция на сградата на пожарната в Троян. Стойността му у малко над 720 хиляди лева.
Михайлова поясни какви дейности ще бъдат извършени.
Топлоизолация на външни стени и покрив, подмяна на дограма, обновяване на отоплението, вентилацията и осветлението.
За изпълнението на двата проекта общината е избрала инженеринговия подход, като изпълнителят ще извърши работното проектиране за строително-ремонтните дейности и самия ремонт.
Това ще позволи в хода на самото строителство да става допълнително проектиране на отделни детайли.Сградите, които ще ремонтираме, са доста стари и не сме сигурни какво ще открием, когато разкрием покривите
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..