Компанията, която строи газовата връзка между България и Гърция, е обявила обществена поръчка за археологически проучвания по трасето на газопровода.
Стойността ѝ е 3 милиона лева, а срокът за изпълнение – 3 месеца. За проучване са набелязани потенциални археологически обекти, сред които праисторически селища, могилни некрополи, антични селища и други.
Проектната компания обявява обществената поръчка, за да получи експертна помощ за тяхното опазване, съобщиха от дружеството.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..