ЦСКА с втора загуба в Лига Европа

Снимка: BGNES

ЦСКА записа втора загуба в турнира Лига Европа. Футболистите на Любослав Пенев този път отстъпиха пред Базел с 0:2. „Червените” имат една точка от три срещи в група „Е”, спечелена в срещата срещу Фулъм. Те загубиха мача си срещу Рома в Рим.

Двете попадения за швейцарците бяха дело на Александър Фрай в 20-ата и 60-ата минута. Първата по-сериозна опасност в мача бе пред вратата на домакините. В 7-ата мин. Щрелер бе изведен чудесно отляво, стреля силно, но Караджов изби в корнер. В 10-ата мин. Йордан Тодоров бе изведен от дясно на чиста стрелкова позиция, но не успя да уцели топката. В 20-ата минута гостите поведоха в резултата. Попадението отбеляза голмайсторът на тима Александър Фрей в 20-ата минута на мача. Щрелер изритна топката от собственото поле към това на „червените”, Кирил Котев обаче увисна под нея и в следващия момент Фрай излезе сам срещу Караджов, и без проблем го преодоля – 0:1. В 24-ата мин. Фрай излезе сам срещу Караджов, но вратарят на „червените” спаси вратата си от второ попадение. В 40-ата мин. Иванов не прецени една топка, която попадна във Фрай, вторият отново излезе сам срещу Караджов, но шутира в аут.В 58-ата минута влезлият като резерва Бранеков спаси сигурен гол във вратата на ЦСКА, като отрази силен шут в малкото наказателно поле. Две минути по-късно обаче гостите вече водеха с 2:0. След центриране отдясно Фрай би точно с глава и вкара второто си попадение в срещата. В 69-ата минута швейцарците изпуснаха чисто положение. Трима футболисти се оказаха сами срещу Караджов, но той се справи със ситуацията и изби. В 73-ата минута Руи Мигел се пробва да стреля, но Паломба улови топката.

Крайни резултати от мачовете, които се играха в Лига Европа.
Аякс – Динамо Загреб 2:1
Тимишоара – Андерлехт 0:0
Лил – Дженоа 3:0
Валенсия – Славия Прага 1:1
Селтик – Хамбургер 0:1
Апоел Тел Авив – Рапид Виена 5:1
Херта – Хееренвеен 0:1
Вентспилс – Спортинг 1:2