"Литекс" излезе начело в "А" група след 2:1 срещу "Черноморец" в Бургас

Отборът на "Литекс" нанесе първа домакинска загуба на "Черноморец" Бургас, след като го надигра с 2:1 на стадион "Лазур". С успеха футболистите на Ангел Червенков излязоха на 1-то място в класирането на "А" група с 28 точки.

В скандален мач с 2 червени картона за домакините, ловчалии успяха да поведат в резултата в 18-та минута, когато Уилфред Нифлор наказа грешка на вратаря на "Акулите" Паскал Борел. 8 минути по-късно Адриан Фернандес завърши добра комбинация и възстанови равенството.

В 56-та минута Христо Янев изпълни перфектно пряк свободен удар и вкара топката за втори път във вратата на Борел - 1:2. Минути след това мачът буквално приключи, тъй като до края футбол не се игра.

В 83-та минута реферът Станислав Тодоров изгони за груб фаул Цветомир Цонков, а само 2 минути по-късно капитанът на "Черноморец" Траян Дянков също получи червен картон.

Преди неделните мачове от кръга "Пирин" - "Левски" и "ЦСКА" - "Славия" начело в класирането е "Литекс" с 28 точки, "Черноморец" има 26, а "ЦСКА" 25 точки.