Литекс начело в А група

Снимка: Litex

Отборът на Литекс оглави класирането в "А" футболната ти група, след като победи с 5:0 Локомотив (Пловдив) в последната среща от 13-ия кръг на първенството

Резултатът на Градския стадион в Ловеч бе открит от Христо Янев в 19-ата минута, а Вилфред Нифлор удвой само 5 минути по-късно. Бразилецът Том оформи класическия резултат в 35-ата, а сънародникът му Дока направи 4:0 в 79-ата минута. Петото попадение също бе дело на бразилец. Сандриньо се разписа в самия край на срещата.

Тази победа изкачи ловчанлии на първото място във временото подреждане с актив от 31 точки, а Локомотив (Пловдив) е на предпоследно място с 9.

В сряда Литекс гостува на Левски в София за отложения мач от 3-ия кръг на "А" групата.