Фулъм победи ЦСКА с 1:0

Фулъм се наложи над ЦСКА с 1:0 в предпоследен мач от груповата фаза на турнира Лига Европа. Единственият гол в срещата отбеляза Золтан Гера в 14-ата минута. Попадението дойде след центриране отдясно и удар с глава на Гера. Под топката остана бранителят на ЦСКА – Иван Иванов. Преди това още в 8-ата минута на срещата, капитанът на домакините – Дани Мърфи пропусна да реализира дузпа за своя тим. В 7-ата минута Иван Иванов изпусна Гера, напредващ отляво по нападението на Фулъм, спъвайки го в наказателното поле. Реферът посочи точката за изпълнение на дузпи. Зад топката застана опитният Дани Мърфи, който обаче стреля над вратата на българския страж Здравко Чавдаров. В 5-ата минута пък Тодор Тимонов удари напречната греда на Шварцър.

През втората част старши треньорът на българския тим Любослав Пенев извърши и трите си смени, като всички промени целяха подсилване на атаката. Първо специалистът замени халфа Тодор Тимонов с нападателя Мишел Платини в 54-ата минута, после защитникът Иван Иванов бе сменен с халфа Коста Янев в 64-ата, а само 8 минути по-късно Йордан Тодоров отстъпи своето място на по-офанзивния Руи Мигел. Отборът на ЦСКА заигра доста по-добре, но пропуски на Янчев и Делев лишиха българския тим от изравнително попадение, а ирландското крило Деймиън Дъф изчисти топката от гол линията и така резултатът остана непроменен. Това е четвърта загуба за ЦСКА в  Лига Европа, единствената точка на състава бе спечелена именно срещу Фулъм в София.