Сливен победи Левски с 1:0

Снимка: BGNES

Сливен победиЛевски с 1:0 в мач от последния 15-и кръг на есениия полусезон в „А” футболната ни група. Единственото попадение в двубоя реализира  влезлия като резерва в 55-ата минута Диан Христов в 74-ата минута, възползвайки се от пас на своя капитан Миндев. В 68-ата минута самият Миндев също реализира попадение, което обаче бе отменено заради засада. Пропуски за Левски направиха Жоазиньо, Еньо Кръствочев, и Дарко Тасевски, а в последната минута на първото полувреме Димитър Телкийски удари напречната греда на Сливен с изстрел от границата на наказателното поле. В последната минута на мача футболист на домакините спря на голлинията удар на Кръстовчев, като останаха съмнения за игра с ръка.Така Левски остана на 5-а позиция в класирането с актив от 26 точки, а Сливен се измъкна от зоната на изпадащите и вече е 12-ти с 14.

Петък -Славия - Берое 3:1

Събота - Локомотив (София) – Локомотив (Пловдив) - 3:0, Миньор – Локомотив (Мездра) - 1:0 и Ботев – Пирин 2:2