"Левски" би с 2:0 "Брестник" с резервите, ще играе с "Черно море" за Купата

Отборът на "Левски" се класира за 1/8 финалите на турнира за купата на страната по футбол след победа с 2:0 над втородивизионния "Брестник" на стадион "Локомотив" в Пловдив. В следващата фаза "сините" ще срещнат отбора на "Черно море", а мачът е в неделя, 13-ти декември на стадион "Тича" във Варна.

Домакините от "Брестник" се раздадоха максимално на тежкия от дъжда терен, но рядко затрудняваха защитата на съперника. "Левски" имаше превъзходство през целия мач, макар че игра с доста юноши в състава си. Лошата новина за щаба на "сините" е контузията на мароканския бранител Шакиб Бензукан, който беше заменен принудително от Йордан Милиев в средата на първата част.

Столичани откриха резултата в 24-та минута, когато Георги Христов засече с глава от 6 метра центриране на Саша Симонович отдясно. В средата на второто полувреме "Брестник" пропусна най-чистото си положение. Резервата Борислав Никифоров проби отдясно и центрира ниско към Александър Стойчев, който засече от границатана малкото наказателно поле, но топката срещна страничната греда.

В 69-та минута "Левски" реши всичко с второ попадение. Димитър Телкийски центрира отдясно и Йордан Милиев с крак от въздуха от десетина метра преодоля Светозар Личев.