Красимир Анев се класира 25-ти в индивидуалната надпревара. При жените - Нина Кленовска е 48-ма

Красимир Анев се нареди на  25-то място в състезанието по биатлон - 20 километра индивидуално на зимните олимпийски игри във Ванкувър. Българинът финишира с време  52:09.2 минути, като направи 2 грешки в стрелбата. В надпреварата страната ни имаше още 3 представители - Михаил Клечеров е 63-ти с 3 грешки, Владимир Илиев е 79 с 3 пропуска на огневия рубеж, а Мартин Богданов завърши 84-ти с 4 грешки.

Олимпийски шампион стана Емил Хегле Свендсен /Норвегия/, следван от неговия сънародник -  големия биатлонист Оле Ейнар Бьорндален  и от Сергей Новиков /Беларус/.

При жените Нина Кленовска се класира на 48-мо място в дисциплината  15 километра индивидуално. Единествената ни представителка при дамите направи три грешки в стрелбата и финишира на почти 5 минути след победителката Тора Бергер /Норвегия/. Елена Хрусталева от Казахстан стана олимпийска вицешампионка, а Даря Домрачева от Беларус е носителка на бронзовия олимпийски медал.