Шампионът Интер стигна само до равенство при гостуването на Палермо

Футболистите на Интер спечелиха само точка при гостуването си на Палермо в изтеглен мач от 29-ия кръг на италианското футболно първенство, като завършиха 1:1. Така момчетата на Жозе Моуриньо събраха 60 точки и остават начело в класирането, но дадоха шанс на големия съперник Милан, който има 58 точки, да се изкачи на върха при домакинска победа над Наполи по-късно днес.

Шампионите започната отлично мача и още в началото Диего Милито нацели гредата с удар от малък ъгъл. В 11-ата минута именно Милито откри резултата с точен изстрел от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Чезаре Бово срещу Лусио. Домакините постепенно изравниха играта и стигнаха до попадение в средата на първата част, когато уругваецът Единсон Кавани засече добро центриране на Фабрицио Миколи. След почивката и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до победата, но до ново попадение не се стигна.

Рома запази шансове за титлата след успех с 4:2 над гостуващия Удинезе. Мирко Вучинич реализира хеттрик за столичани, които остават трети с 56 точки. Завърналият се в игра след контузия Лука Тони вкара първия гол на "Олимпико" след четвърт час игра. Той прати топката в мрежата, след като Самир Ханданович беше успял само да избие изстрел на Вучинич. Черногорецът удвои аванса на Рома в средата на първата част, но малко преди почивката Антонио Ди Натале намали след спорна дузпа. Водещият реализатор в калчото Ди Натале изравни с 21-ия си гол за сезона в 61-ата минута, но домакините не допуснаха обрат и стигнаха до победата с два нови гола на Вучинич.

Фиорентина пък възроди надеждите си за класиране в европейските турнири след класически успех над гостуващия Дженоа с 3:0. Марио Алберто Сантана вкара с пета в петата минута, а Алберто Джилардино удвои от дузпа след фаул в пеналта срещу Стеван Йоветич в 17 минути преди края. Четири минути преди края 17-годишната резерва Хума Бабакар вкара първия си гол за "виолетовите", за да оформи успеха на тима си. Така Фиорентина се изкачи на осма позиция с 41 точки и вече са само на точка от седмия Дженоа.

Изтеглени срещи от 29-ия кръг на италианското футболно първенство:

Рома - Удинезе - 4:2 (2:1)

голмайстори: 1:0 Лука Тони 16, 2:0 Мирко Вучинич 23, 2:1 Антонио Ди Натале 38-дузпа, 2:2 Антонио Ди Натале 61, 3:2 Мирко Вучинич 66-дузпа, 4:2 Мрко Вучинич 82

Фиорентина - Дженоа - 3:0 (1:0)

голмайстори: 1:0 Марио Алберто Сантана 5, 2:0 Алберто Джилардино 73-дузпа, 3:0 Хума Бабакар 86

Палермо - Интер - 1:1 (1:1)

голмайстори: 0:1 Диего Милито 11-дузпа, 1:1 Единсон Кавани 24