Китайци начело при спортните двойки на световното, нашите фигуристи на 23-о място

Носителите на сребърен медал от олимпийските игри във Ванкувър Цин Пан и Цзян Тун (Китай) заеха първото място в кратката програма при спортните двойки на световното първенство по фигурно пързаляне в Торино (Италия). Китайците направиха безгрешен танц и се класираха за волната програма с личен рекорд за сезона от 75.28 точки. Българската двойка Нина Иванова и Филип Залевски завършиха на 23-а позиция с 36.84 точки и отпадат от турнира, след като не успяха да се наредят в топ 16.

Китайската спортна двойка повтори танца си от олимпийските игри във Ванкувър под музикалния съпровод на "Ловци на бисери" - опера в три такта на френския композитор Жорж Бизе. С това изпълнение Пан и Тун оставиха на второ място световните шампиони от 2006-а година Юко Кавагучи и Александър Смирнов, след като руската двойка записа резултат от 73.12 точки. Трето място с 69.52 точки зае германската спортна двойка Альона Савченко и Робин Шолкови, които са двукратни световни шампиони и победители от последния шампионат. Пан и Тун показаха солидно изпълнение със страхотен троен тулуп, тройно завъртане и рядко срещана комбинация от четвърто ниво на стъпки по леда, което им извоюва три точки повече от резултата на олимпиадата във Ванкувър.