от 15.00 часа

Силвия Митева втора в многобоя в Каламата. Ансамбълът ни е 4-ти.

Силвия Митева се класира на втора позиция в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Каламата (Гърция). Най-добрата ни гимнастичка ще играе на три от финалите на отделните уреди, след като не успя да намери място сред осемтте най-добри на лента.

Другата ни представителка Моника Минчева е 11-та, като намери място във финала на въже. Победителка в многобоя е рускинята Дария Кондакова.

В многобоя при ансамбите нашите момичета са 4-ти, като влязоха с трета оценка на две въжета и три ленти и с 4-та на пет обръча и ще играят в двата финала.

Възпитаничките на Илияна Раева влизат с трета оценка за изпълненията на две въжета и три ленти. Българките отстъпиха само пред съставите на световните шампионки от Италия и пред Беларус.

Вчера националките ни влязоха във финала на 5 обръча с четвърти резултат. Първи са гимнастичките на Беларус, пред Италия и Азебрайджан. Русия получи 7-ма оценка.