"Лион" взе солиден аванс преди реванша срещу "Бордо" - 3:1

С два гола на аржентинския нападател Лисандро Лопес отборът на "Олимпик" Лион спечели с 3:1 първия мач от "френския четвъртфинал" срещу "Бордо" пред 37 859 зрители на своя стадион "Стад Жерлан".

В 10-та минута след центриране по земята от десния фланг Лисандро Лопес отклони топката в мрежата на Седрик Карасо. Радостта на домакините обаче трая точно 4 минути - мароканският нападател на "Бордо" Маруан Шамак с глава засече добро центриране и изравни резултата.

В 32-та минута Мишел Бастос се възползва от грешка в защитата на "Жирондинците" и с удар с левия крак от близко разстояние направи резултата 2:1.

В 72-та минута за игра с ръка в наказателното поле на "Бордо" бе отсъдена дузпа, която Лисандро Лопес превърна в гол и оформи крайния резултат - 3:1.

Така "Олимпик" Лион е с големи шансове за първи път в историята си да се класира за полуфинал на Шампионската лига. Победителят от "френския четвъртфинал" ще срещне на полуфиналите продължилия от двойката "Байерн" Мюнхен - "Манчестър Юнайтед". За последен път френски отбор е играл на финал на Шампионската лига през 2004-та година, когато "Монако" под ръководството на Дидие Дешан загуби от "Порто", чийто старши треньор бе Жозе Моуриньо.