Чавдар (Етрополе) с изненадата на деня - отстрани Славия за купата на България след дузпи

Втородивизионният Чавдар (Етрополе) поднесе поредната изненада и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол. На своя стадион, футболистите на Чавдар надиграха елитния Славия с 4:2 след изпълнение на дузпи в четвъртфинална среща. Редовното време и продълженията приключиха наравно - 0:0. При наказателните удари, етрополци бяха точни при първите четири изпълнения, а за столичани Николай Петров и Павле Попара стреляха в аут. Съставът на Чавдар, който се намира в средата на класирането в Западната "Б" група, стоеше напълно равностойно на своя по-именит съперник.

Двата отбора изиграха първото полувреме доста предпазливо, но въпреки това столичани бяха малко по-активни. След 20-ата минута два пъти Павле Попара от фаул притесни защитата на домакините, но бранителите на втородивизионния тим се справиха. В началото на второто полувреме чавдарци натиснаха по-сериозно и веднъж Стив Ренет изчисти пред Мболи, а след това и Тончев не успя да засече подаване на Петър Пазийски. За отбора на Славия Борислав Георгиев стреля от 20 метра в 62-ата минута, но вратарят Яначков се справи със ситуацията и изби в корнер. Уникален пропуск на направиха футболистите на Чавдар Етрополе в 74-ата минута. Остро центриране в малкото наказателното поле на Славия, Русков бе оставен непокрит, но от два метра не можа да засече топката. Чак в 104-ата минута Славия създаде най-чистото си голово положение, но то беше пропуснато от Галин Иванов. Младежкият национал излезе сам срещу вратаря Ивайло Яначков, но стреля много слабо и топката беше уловена от етрополския страж без проблем. В 116-ата минута Петър Тончев от състава на домакините можеше да сложи точка на спора, но от 11 метра стреля в аут и профука много сериозна възможност. Последната възможност в мача пропиля бразилецът Жуниньо. Съдията Ивайло Стоянов отсъди фаул пред дъгата на наказателното поле, но бразилецът стреля изключително калпаво в аут.

Турнир за Купата на България Форд Мото-Пфое, четвъртфинал:

Чавдар (Етрополе) Славия (София) 4:2 след изпълнение на дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията;