от 21.00 часа

Волейбол: Младежките ни национали започнаха с 3:1 срещу Холандия в европейските квалификации, девойките с 2-ра загуба

Националният ни отбор по волейбол за младежи стартира с победа участието си в квалификациите за европейско първенство в Бардейов, Словакия. В първата си среща от турнира нашите надиграха категорично връстниците си от Холандия с 3:1 гейма (25:21, 26:24, 20:25, 25:19).

Най-резултатен за младите ни национали бе Николай Пенчев с 22 точки, а Пламен Драгиев (и двамата кадри на пловдивския тим "Виктория Волей") добави 14 точки. За "Лалетата" най-резултатен бе Флорис Ван Реком с 22 точки.

В другите 2 срещи от 1-ия кръг Словения надигра Австрия с 3:2 гейма, а домакините от Словакия се наложиха над Латвия с 3:1.

Днес от 21 часа волейболистите ни ще срещнат състава на Австрия.

БЪЛГАРИЯ - Холандия - 3:1 гейма (25:21, 26:24, 20:25, 25:19)

БЪЛГАРИЯ: Венцислав Рагин - 11 точки, Пламен Драгиев - 14 точки, Николай Пенчев - 22 точки, Жани Желязков - 6 точки, Борислав Георгиев - 5 точки, Златан Йорданов - 6 точки, либеро Антон Василиев (Иван Иванов - 5 точки, Петър Каракашев - 1 точка, Добромир Димитров)
Селекционер: Николай Желязков

В Базел, Швейцария, девойките ни записаха 2-ра поредна загуба и значително намалиха шансовете си за директно класиране на финалите на европейското. След драматичната загуба в първия ден от Испания с 2:3 гейма, нашите отстъпиха пред състава на Германия с 0:3 гейма (17:25, 25:27, 15:25).

Най-резултатна за девойките ни бе Ралица Василева със 7 точки, а Джесика Николова и Гергана Георгиева добавиха по 5 точки. За германките най-резултатна бе Зина Фукс с 14 точки.

В другите 2 срещи от деня Холандия записа втора поредна победа с 3:0 гейма - този път срещу Испания, а Швейцария надигра Португалия с 3:2.

Днес от 18,30 часа националките ни ще играят срещу домакините от Швейцария.

БЪЛГАРИЯ - Германия - 0:3 (17:25, 25:27, 15:25)

БЪЛГАРИЯ: Даниела Кънчева - 2 точки, Симона Димитрова - 4 точки, Джесика Николова - 5 точки, Никол Николова - 1 точка, Ралица Василева - 7 точки, Гергана Георгиева - 5 точки, либеро Катя Марашлиева (Силвия Христова - 4 точки, Илина Монева - 4 точки, Виктория Цолова - 1 точка, Стефани Стефанова - 1 точка, Мира Тодорова)
Селекционер: Петър Дочев