"Локомотив" Мездра взе глътка въздух след 2:1 срешу "Спортист" Своге

Отборът на "Локомотив" Мездра победи като домакин "Спортист" Своге с 2:1 в среща от 23-ия кръг на "А" футболната ни група и взе глътка въздух в борбата за оцеляване в елитната ни група.

Домакините от Мездра решиха мача още през първото полувреме с попаденията на Димитър Петков в 26-та минута след центриране отляво и на Страти Илиев в 38-та след груба грешка в защитата на "Спортист".

През втората част гостите от Своге вдигнаха оборотите, но силите им стигнаха само за красиво попадение на Стойчо Младенов със задна ножица 5 минути преди края на двубоя.

След успеха "Локомотив" Мездра заема 14-то място с актив от 21 точки, колкото има и 13-ят "Сливен", а "Спортист" остана на 15-та позиция с 12 точки.