Цветана Пиронкова отпадна в третия квалификационен кръг на турнира в Барселона

Цветана Пиронкова приключи участието си в третия решаващ кръг на квалификациите на тенис-турнира на червени кортове в Барселона с награден фонд 220 хиляди долара. 22-годишната пловдивчанка загуби от представителката на домакините Силвия Солер Еспиноса с 4:6, 2:6 за 95 минути. Така испанката взе реванш за поражението с 6:7(5), 6:4, 1:6 на четвъртфиналите на турнира "Алианц Къп" в София през септември 2008 година.

102-ата в класацията на УТА Пиронкова започна добре и набързо поведе с 3:0, но в последствие процентът й на вкаран първи сервис падна до 37 и тя допусна два поредни пробива. Така 190-ата в света Солер Еспиноса стигна до пълен обрат за 5:3 с пет поредни гейма. Пловдивчанката намали на 4:5 при собственото си подаване, но веднага след това 22-годишната испанка затвори сета с първия си ас след 46 минути игра. Във втората част българката беше равностойна до 2:2, след което Еспиноса взе четири поредни гейма, а с това и мача. Пиронкова напусна надпреварата с 10 точки за класацията на УТА и 860 долара.