от 09.00 часа

Петър Петров на 29-то място на световното по мотокрос в Италия

Петър Петров финишира 29-ти във втория кръг от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2. 15-годишният пилот на Хонда, завърши на 24-о място и в двата манша на италианското трасе в Ломбардия и пропусна да спечели първите си точки в първенството.

Победител стана миналогодишният шампион с КТМ - Марвин Мускен, който успя да спечели първия манш пред холандския си съотборник Джефри Херлингс и втория пред германския пилот на Сузуки - Кен Роксен.

Французинът добави нови 25 точки за генералното класиране и продължава да води с пълен актив.

В клас МХ1 победител стана световният шампион Антонио Кайроли с КТМ. Италианският пилот, който кара първия си сезон в новия отбор, завърши на второ място в първия манш зад Клемен Десал, но победата от втория му отреди сбор от 47 точки срещу 43за белгийския пилот на Сузуки. Той бе четвърти във втория старт. Максимилиан Нагл остана на трета позиция в Гран при на Ломбардия с две трети места.