Николай Куманов - 9-ти, Николай Йовчев - 11-ти, а Петър Петров - 14-ти на Световното по мотокрос в Троян

Николай Куманов (Хонда) завърши девети в четвъртия кръг от световния шампионат по мотокрос в клас МХ3 Grand Prix Bulgaria 2010.

Състезанието се проведе на мотополигона в Троян, избран за номер 1 през миналата година.

Българският пилот отбеляза първото си участие в световния шампионат този сезон, като записа две десети места в отделните маншове.

Петър Петров (Хонда), от който също се очакваше класиране в десетката, се контузи в първи манш след сблъсък с аржентинския пилот Дарио Арко (Ямаха) и беше откаран в болница. Травмата не му попречи да стартира и във втория, където завърши девети, преди Куманов. В крайното класиране обаче младата българска надежда остана на 14-то място, само с 12-те точки от втория манш.

Николай Йовчев зае 11-то място в подреждането за кръга.

Италианецът Алекс Салвини (Хускварна) спечели българското Гран при с победа и второ място в отделните маншове, но това не му беше достатъчно да измести испанеца Карлос Кампано (Ямаха) от първото място във временното класиране за шампионата.

Кампано остана втори в Троян, а последното място на подиума беше за словенеца Матевж Ирт (Хускварна).

В европейския шампионат победител стана италианецът Андреа Червелин (Хускварна), който зае две втори места в отделните маншове. С тази победа италианският пилот стопи на 21 точки разликата с водача в класирането Йерней Ирт (Словения-Хускварна).

Следващият кръг от световния и европейския шампионат е след седмица на трасето в Мегалополис (Гърция).