Волейболистките ни спечелиха първия квалификационен туринр за европейското първенство през 2011

Женският ни национален отбор по волейбол спечели първия квалификационен турнир от квалификациите за европейското първенство. В последния мач на турнира в Гуарда /Португалия/ възпитаничките на Драган Нешич се наложиха над  тима на домакините с 3:0 гейма, в отделните части  - 25:13, 25:18 и  25:7 точки.

Наставникът на българките  предпочете да даде почивка на титулярките Евелина Цветанова, Антонина Зетова и Елица Василева. При това положение топреализаторка на мача стана централната блокировачка Страшимира Филипова с 14 точки. Резервният диагонал Петя Цекова добави 12 точки.

За да се класират директно за Европейското първенство през 2011 година в Сърбия и Италия, без да преминават през третия квалификационен кръг, националките ни трябва да завършат на първо място във втория турнир, който започва в петък в Самоков.