от 15.00 часа

Волейболистите ни победиха Чили в контрола

Мъжкият ни национален отбор по волейбол регистрира успех в първата си контрола на аржентинска земя. В град Санта Фе нашите момчета се наложиха над Чили с 3:0, в отделните масти 25:17, 25:19 и 25:14 точки.

Отличен мач направиха посрещачите на отбора Матей Казийски и Тодор Алексиев. Последният стана топреализатор на българския тим с 14 точки. Казийски добави 13 точки.

Разпределителят Андрей Жеков записа 3 аса. Христо Цветанов и Николай Николов играха като титуляри в центъра, а влезлият от ъгъла по време на третия гейм Виктор Йосифов постигна точки и в двете атаки, които опита.

Единствената друга резерва, която се появи в игра за отбора на Силвано Пранди, бе вторият диагонал Цветан Соколов. Топреализатор на срещата стана чилиецът Матиас Парагире с 18 точки.

Тази нощ в 3 часа и 10 минути България ще изигра втората си контрпола  срещу тима на домакините - Аржентина.