Русия ни наказа за втори път с 3:0 гейма

Снимка: fivb.org
Националният отбор по волейбол беше надигран категорично с 3:0 (14:25, 25:27, 20:25) гейма от домакина Русия в Световната лига.

Във втория мач в Сургут, играта на тима ни бе на доста по-добро ниво в сравнение с първата среща и имаше сериозен шанс за успех във втория гейм.

България спечели първата точка в мача след атака на Владо Николов. Съперникът отговори с 5 поредни точки и постепенно тръгна към успеха. При второто техническо прекъсване разликата бе 10 точки в наш ущърб – 6:16. До края на гейма така и не успяхме да се съвземем и загубихме с 14:25.

Втората част бе доста по-добра за тима ни. Още в началото поведохме с 3-4 точки и удържахме аванса си, като дори направихме 11:6. Руснаците стопиха разликата, но при 21:19 отново бяхме напред. Последва равенство и няколко възможности за нашите да затворят гейма, които бяха пропилени. Накрая съперникът спечели с 27:25.

Русия: Александър Бутко, Максим Михайлов, Тарс Хтей, Денис Бирюков, Александър Волков, Николай Апаликов

България: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Христо Цветанов - Владислав Иванов-либеро