Мария Гроздева взе сребро и квота за Лондон на турнира в Мюнхен

Мария Гроздева взе сребърен медал от Световната купа по спортна стрелба в Мюнхен и квота за олимпийските игри в Лондон

Двойната ни олимпийска шампионка Мария Гроздева спечели сребърен медал в дисциплината 25 метра спортен пистолет с резултат 787.3 точки на Световната купа по спортна стрелба в Мюнхен, Германия. По този начин Мария Гроздева
спечели 3-та квота за българската стрелба за олимпийските игри в Лондон през 2012 година. Победителка стана Цзин Ян от Китай със 787,8 точки, а трета е Ленка Марушкова от Чехия със 786 точки.

На 50 метра пистолет Таню Киряков се класира на 40-то място. Олимпийският шампион в дисциплината от Сидни'2000 постигна 550 точки в квалификациите и остана на 11 точки от място на финала. Най-добър резултат елиминациите дадоха Томоюки Мацуда от Япония и Андрия Златич от Сърбия, които завършиха с по 568
точки.

На 10 метра пушка Виктория Петкова постигна 395 точки в квалификациите и се нареди 45-а в крайното класиране. Петя Луканова остана 51-а с точка по-малко, а Таня Звискова се нареди 95-а с 390 точки. Титлата е за 22-годишната китайка Цзецюн Се, която даде най-добър резултат във финала от 104.5 точки и заслужи златото с общ сбор от 503.5 точки.