"Литекс" се измъчи, но победи "Могрен"

Снимка: Архив

Литекс победи като гост черногорския Могрен с 2:1 в среща от 2-рия предвартелен кръг на Шампионската футболна лига на Европа.

Срещата не започна никак добре за българските футболисти, които получиха гол при първия и до края на мача единствен удар на съперника.

Шутът на Зак в 14-тата минута срещна крака на Берберович, а при изчистването от голлинията Пламен Николов намери тялото на вратаря Баривиейра.

Литекс увеличи натиста, но хаотичните атаки доведоха до няколко удара на Янев и Кодо.

През втората част отново Литекс беше пълен господар на събитията, на три пъти гредите помогнаха на черногорците. възловият момент в мача баха смените на новите бразилци кодо и Мирасема със Светльо Тодоров и Момчил Цветанов.

В 73-тата и 80-тата Цветанов проби остро по левия фланг, а центриранията му бяха завършени перфектно от опитния голмайстор.

Могрен - Литекс 1:2
Стадион: Градски, Подгорица; 1500 зрители
Главен съдия: Гетиминас Мазейка

Могрен: 22. Шчекич, 2. Лакич, 5. Симович, 6. Иванович, 8. Божович, 9. Зек (Вуювич, 61'), 10. Матич, 15. кулафчич (Р. Зек,87'), 19. Глушчевич, 20. Батак (Богич, 46'), 24. Каписода

Треньор: Бранислав Милачич

Литекс: 31.Баривйера, 3.Занев, 4.Берберович, 22.Николов, 33.Бодуров,7.Янев,11.Мирасема (Цветанов, 71'), 12.Кодо (Тодоров, 63'), 8.Том, 17.Г. Миланов (Флорес, 78'), 23.Йеленкович

Треньор: Любослав Пенев

Срещата - реванш е на 19-ти юли от 20 часа на Градския стадион в Ловеч.

По публикацията работи: Борислав Нинов - пратеник на БНР в Подгорица