"Литекс" е в 3-ия кръг на Шампионската лига, ще играе срещу "Висла"

Футболистите на "Литекс" не срещнаха сериозна съпротива от черногорския "Могрен" и победиха в Ловеч с 3:0
Снимка: Архив

Футболистите на "Литекс" победиха черногорския шампион "Могрен" Будва с 3:0 в среща реванш от ІІ-ия квалификационен кръг на Шампионската лига и продължава участието си в най-престижния европейски клубен турнир.

Още в 3-та минута Христо Янев изпълни ъглов удар - подаде по тревата към Петър Занев, който с великолепен удар с левия крак от границата на наказателното поле изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на близо двуметровия Миодраг Тодорович - 1:0 за "Литекс". Видимо успокоени от аванса си от два гола, българските футболисти доминираха на терена на Градския стадион в Ловеч, като в основата на почти всички атаки бе халфът Христо Янев. По фланговете пък добре действаха младите Петър Занев и Момчил Цветанов.

Българският шампион нанесе своя удар в началото на второто полувреме - в 48-та минута бразилецът Уелингтом да Силва - Том в типично бразилски стил проби по левия фланг, премина трима черногорски защитници и последният - Симович, го събори в наказателното поле. Главният съдия Андре Маринър от Англия отсъди дузпа. Зад топката застана Светослав Тодоров, който майсторски финтира Миодраг Тодорович, черногорският вратар тръгна към единия ъгъл, а Тодоров с точен удар в другия ъгъл направи резултата 2:0. Така Светослав Тодоров се превърна в героя на двата мача с черногорския шампион след двата си гола във вратата на "Могрен" през миналата седмица в Подгорица. В 72-та минута Светослав Тодоров бе сменен от новото попълнение - 25-годишния уругваец Роберт Флорес. В игра се появиха бразилският нападател Тиаго Мирасема и френският защитник Максим Жос. Именно бразилецът започна акцията в 80-та минута и след негов удар топката попадна в Христо Янев, който оформи крайния резултат в мача - 3:0 за "Литекс".

В следващия кръг на най-комерсиалния футболен турнир "Литекс" ще срещне полския "Висла" Краков, който отстрани латвийския "Сконто" Рига след 1:0 като гост и 2:0 като домакин.