"Литекс" напусна Шампионската лига, мисли за Лига Европа

Снимка: Архив

Висла /Краков/ победи Литекс с 3:1 и се класира за плейофите за участие в Шампионската лига, а Литекс отпадна от Шампионската лига и ще играе в плейофите за класиране в груповата фаза на турнира Лига Европа.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като шансове имаха и двата отбора.

В 42-та минута след добро двойно подаване и недобра реакция на защитниците на Литекс израелецът Маор Меликсон с точен удар от около десетина метра изпрати неспасяемо топката в десния долен ъгъл на Винисиус Баривиера - 1:0 за Висла.

А в 54-та минута отново Маор Меликсон постави точката - израелецът пое топката в половината на Висла и след продължителен пробив нахлу в наказателното поле на Литекс. Бразилският вратар Винисиус Баривиера излезе и успя да отбие топката, но главният съдия Фирад Адвинур прецени, че вратарят на Литекс е извършил нарушение срещу Меликсон и отсъди дузпа. От бялата точка Маор Меликсон изпрати неспасяемо топката в долния десен ъгъл на Винисиус - 2:0 за Висла.

В 68-та минута след изпълнение на фаул от Том към Пламен Николов защитникът стреля към вратата на домакините, последва рикушет, топката попадна в Николай Бодуров и той намали резултата.

В 76-та минута обаче капитанът на Литекс Небойша Йеленкович посегна с крак без топка към Хервасио Нунес и получи директен червен картон от турския съдия Фирад Адвинур. Така българският отбор доигра мача с десет души на терена.

В 84-та минута българският нападател на поляците Цветан Генков стреля опасно, Винисиус отби топката, но тя попадна в Чезари Вилк и той оформи крайния резултат в мача - 3:1 за Висла.

съставите:

Висла: Парейко,. Ламей /Йованович - 86/ ,. Ялиенс , Чавес, Диас, Соболевски, Вилк, Меликсон /Палич - 84/, Малевски /Вилк - 75/, Кирм, Генков

Литекс: Винисиус,. Илия Миланов, Николов, Бодуров, Занев,. Георги Миланов /Кодо - 71/ , Йеленкович,. Том,. Янев /Цветков - 62/, Цветанов /Тодоров - 51/, Мирасема