"Барселона" взе и Суперкупата

Футболистите на "Барселона" спечелиха 4-та си Суперкупа на Европа след победа над "Порто" с 2:0 в Монако

Лионел Меси се отличи с гол и асистенция при победата на "Барселона" с 2:0 срещу "Порто" в мача за Суперкупата на Европа. Победителят в Шампионската лига за 2011 година печели ценния трофей за четвърти път в своята история. Португалският шампион пък завърши срещата с 9 души заради червени картони на Роландо и Гуарин в последните минути.

В 39-та минута груба грешка на Фреди Гуарин позволи на Лионел Меси да остане сам срещу Елтон и да открие резултата в полза на каталунците. 2 минути преди края Меси изведе елегантно резервата Франсеск Фабрегас и бившият играч на "Арсенал" отблизо оформи крайния резултат 2:0 в полза на "Барса".

В 86-та минута Роландо получи втори жълт картон, а неговият съотборник Гуарин беше отстранен с директен червен картон заради непозволени действия срещу Хавиер Масчерано.

Най-сериозните положения за гол в полза на "Порто" бяха пропуснати от Хълк в началото на срещата на стадион "Луи II" в Монако.