Англия ни свали три пъти на земята

България бе свалена на земята. Илюзиите за някакви шансове да спечелим точка или три от англичаните, и съхраним възможността за Евро 2012, се сринаха оща в първите минути на мача снощи.

Наши футболисти бяха далеч дори и от ролята на спаринг, на превъзхождащия ги с класи съперник.

Резултатът 3:0 за островитяните не отговаря на видяното от трибуните. Играта на котка с мишка продължи от първата до последната минута. Тактиката на Фабио Капело с двама в средата и четирима в атака тотално обърка Лотар Матеус, който въобще не очакваше подобна агресия.

От там дойде и невероятнота тактическа бъркотия сред родните звезди, за да видим Благой Георгиев като опорен халф, а защитникът Иван Бандаловски като дясно крило.

Резултатът от този хаос и превъзходство на гостите на стадион Васил Левски не закъсня. В 14-тата минути Кейхел откри от 10 метра. След това в 21-та и 45-тата минути Уейн Рууни се подигра с българската отбрана, в първия ъслучай с глава след центриране, а във втория след подаване на Ашли Йънг.

Хубавото за нас бе, че през втората част англичаните почти спряха да играят, но въпреки това положения пред Михайлов не липсваха, веднъж и гредата ни спаси след шут на Даунинг.

След този мач и въпреки загубата на Черна гора с 1:2 от Уелс, българите загубиха и на теория шансове за класиране на първенството на континента догодина.

Съставите:

България: 13. Николай Михайлов, 4. Петър Занев, 5. Николай Бодуров, 7. Благой Георгиев, 9. Ивелин Попов (81 - 6. Маркиньос), 11. Иван Бандаловски (46 - 8. Георги Сърмов), 15. Иван Иванов, 16. Живко Миланов, 17. Мартин Петров, 19. Стилиян Петров (К), 20. Цветан Генков (62 - 22. Георги Божилов).

Англия: 1. Джо Харт, 2. Крис Смолинг, 3. Ашли Коул, 4. Скот Паркър, 5. Гари Кейхил, 6. Джон Тери (К), 7. Тео Уолкът (83 - 17. Адам Джонсън), 8. Гарет Бари (80 - 16. Франк Лампард), 9. Ашли Йънг (62 - 15. Джеймс Милнър), 10. Уейн Рууни, 11. Стюарт Даунинг

В класирането начело излезе Англия с 14т, пред чрна гора с 11, Швейцария и България с 5 и Уелс с 3.

Във вторник от 20.30ч. България гостува на Швейцария в Базел.

По публикацията работи: Борислав Нинов