Волейбол: Изненадваща загуба на националите с 2:3 от Словения

Волейболните ни национали допуснаха изненадваща загуба с 2:3 гейма от състава на Словения

Българският национален отбор по волейбол за мъже допусна второ поражение на международния приятелски турнир във Франция. В последния си двубой от "Турнуа дьо Франс 2011" "трикольорите" отстъпиха с 2:3 гейма (23:25, 23:25, 25:21, 31:29, 10:15) пред състава на Словения след близо 150 минути игра.

Словенският отбор изненадващо спечели първите две части, но след това възпитаниците на Радостин Стойчев успяха да вземат реванш, да изравнят и да доведат срещата до тайбрек. В началото на решителната част двата отбора бяха
равностойни, но постепенно словенците започнаха да трупат аванс. Те направиха брейк точки за 6:4, 10:7, 12:8 и при крайното 15:10 затвориха мача в своя полза.

Това беше второ поражение за България в контролните мачове по време на подготовката за Евро 2011. Снощи "лъвовете" загубиха от домакина Франция с 1:3, а в петък спечелиха с 3:0 срещу Турция.

Състав на България: Андрей Жеков 3 точки, Матей Казийски 17, Тодор Алексиев 6, Владимир Николов 23, Костадин Гаджанов 4, Виктор Йосифов 11 Владислав Иванов-либеро (Тодор Скримов 5, Теодор Тодоров, Методи Ананиев 12, Цветан Соколов, Мартин Божилов, Георги Братоев).