Лудогорец разгроми Миньор с 4:1 и излезе начело в класирането на "А" група поне за два часа

Снимка: Архив

Футболистите на Лудогорец разгромиха гостуващия Миньор Перник с 4:1 в среща от 9-ия кръг на "А" група, въпреки че до почивката изоставаше с 0:1. През второто полувреме домакините бяха безапелационни и вкараха четири попадения в мрежата на вратаря Иван Чворович. Съдията Таско Тасков отстрани десният защитник на перничани Костадин Марков за два жълти картона в края на първото полувреме, а разградчани записаха 8-а победа от 9 мача при дебютния си сезон в елита.

По този начин тимът от Разград оглави временното класиране с 25 точки, с една повече от ЦСКА, който по-късно приема Славия.

Първата опасност в мача създадоха гостите от Перник. В 7-ата минута Костадин Марков проби по дясното крило и центрира, топката беше продължена на първа греда, а Крум Бибишков с глава максимално затрудни вратаря Урош Голубович. Активната игра на гостите беше материализирана в 13-ата минута. Милен Василев проби по дясното крило и центрира, а Йордан Минев не успя да блокира Брахими, който го изпревари и с глава прати топката в мрежата на Голубович.

След гола домакините започнаха да търсят по-активно пространства пред Чворович и създадоха няколко добри атаки, но без проблеми за пернишката защита. Домакините изравниха в 3-ата минута на второто полувреме, след като Александър Барт засече на първа греда с глава. Емил Гъргоров центрира от дясно от корнер. В 61-атата минута домакините обърнаха развоя на мача с втория гол, дело на десния бранител Шоко. Емил Гъргоров му върна топката от дъгата, а бразилският бек с външен фалц вкара красиво до гредата край плонжиралия вратар Чворович.

В 84-ата минута Тодор Колев, който влезе като смяна, пропусна от чиста позиция да вкара трето попадение. Той беше изведен сам срещу Чворович от Марселиньо, но не успя да насочи топката в мрежата на гостите. В 85-ата минута бразилецът Марселиньо покачи на 3:1 с удар с глава. Сънародникът му Шоко проби по десния фланг и центрира ниско, Марселиньо с плонж насочи топката, която обаче не беше уловена от Чворович. В последната минута на допълнителното време Таско Тасков отсъди дузпа заради фаул на Христозов срещу резервата Кишада. Тодор Колев от 11-те метра фиксира крайното 4:1.

Среща от 9-ия кръг в "А" група:

Лудогорец (Разград) - Миньор (Перник) 4:1 (0:1)

голмайстори: 0:1 Фарес Брахими 12, 1:1 Александър Барт 48, 2:1 Шоко 61, 3:1 Марселиньо 85, 4:1 Тодор Колев 90+2-дузпа

червен картон: Костадин Марков (Миньор) - 42

жълти картони: Ивайло Стоянов, Костадин Марков, Иван Чворович (Миньор), Михаил Александров, Йордан Минев (Лудогорец)

главен съдия: Таско Тасков (София)

стадион Лудогорец Арена: 5000 зрители

състави:

Лудогорец: Урош Голубович, Шоко, Александър Барт, Лубомир Гулдан, Йордан Минев, Станислав Генчев, Станислав Дяков, Марселиньо, Емил Гъргоров (89- Жуниньо Кишада), Мирослав Иванов (72- Тодор Колев), Иван Стоянов (46- Михаил Александров);

Миньор: Иван Чворович, Костадин Марков, Николай Христозов, Борислав Стойчев, Васил Божиков, Евертон Джилио-Том (45+1- Иван Михов), Фарес Брахими (66- Сайлъс Окечукво), Ивайло Стоянов, Милен Василев (54- Явор Въндев), Крум Бибишков, Ванчо Траянов.