Шампионът Литекс загуби ценни точки след равенство 0:0 срещу Монтана

Шампионът Литекс загуби ценни точки, след като не успя да победи като домакин състава на Монтана в среща от 9-ия кръг за първенство в "А" футболната ни група - 0:0. Около 500 най-запалени привърженици на шампиона Литекс напуснаха недоволни стадиона, разочаровани от слабата игра на своите любимци.

Първото полувреме премина при превъзходство на Литекс, но домакините в своя арсенал разчитаха предимно на центрирания, в основата на които бе капитанът Христо Янев. В 11-та минута Христо Янев намери Том в наказателното поле на гостите, но бразилецът не успя да нанесе точен удар. В 19-та минута Христо Янев центрира от фаул отново към Том, но гостите успяха да изчистят. До края на първите 45 минути имаше още няколко атаки на шампиона, в основата на които отново бяха Христо Янев и бразилецът Том, но без резултат.

През второто полувреме домакините наложиха натиск и започнаха атака след атака към вратата на Христо Иванов. В 58-та минута Деян Джерманович, който влезе на почивката на мястото на бразилеца Том, бе оставен непокрит след центриране, но ударът с глава на словенския нападател от босненски произход бе крайно неточен. Още по-фрапиращ бе пропускът на Деян Джерманович в 75-та минута, когато бе изведен с отличен пас от Христо Янев сам срещу вратаря на гостите, но стреля край страничния стълб.

Домакините имаха своя последен шанс в 88-та минута, но капитанът Христо Янев пропусна от непосредствена близост. Така последният съдийски сигнал на софиянеца Богомил Маринов прозвуча при резултат 0:0.