"Лил" отупа "Олимпик" Лион, "Пари Сен Жермен" продължава да е лидер

"Пари Сен Жермен" продължава победния си ход във френското първенство след успех с 2:0 срещу новака "Дижон"

Шампионът "Лил" победи "Олимпик" Лион с 3:1 в последния мач от кръга и излезе на 3-то място в класирането на френското първенство. Лионци поведоха в резултата с гол на Джими Бриан в средата на първата част, но до почивката домакините изравниха, а през втората част направиха пълен обрат на мача.
Муса Соу бе точен за 1:1 в добавеното време на първата част, а през второто полувреме Марко Баса и преотстъпеният от "Ливърпул" Джо Коул, донесоха победата за "Лил".

"Пари Сен Жермен" победи новака "Дижон" с 2:0 и запази аванса си от 3 точки на върха пред втория "Монпелие". Парижани стигнаха до успеха на своя стадион "Парк Де Пренс" след два гола на бразилеца Нене. Той откри резултата в 42-та минута след асистенция на Жереми Менез, а в последната минута на мача удвои резултата с удар от малък ъгъл.

"Рен" остана 4-ти в таблицата след победа с 1:0 като гост над "Оксер". Единствения гол вкара Жюлиен Фере в 16-та минута.