от 07.00 часа

"Ботев" (Пловдив) с измъчен успех над "Сливен" в Източната "Б" група

Футболистите на "Ботев" (Пловдив) измъкнаха щастлива победа от "Сливен" в очаквания с най-голям интерес мач от 12-ия кръг в Източната "Б" група с 1:0. Победното попадение реализира защитникът Ангел Рахов в 7-ата минута, след като ударът му рикошира в крак на бранител на гостите и подлъга вратаря Евгени Караманов.

Съдията Ивайло Стоянов от Петрич показа много добро ръководене на мача, но за да охлади стастите и на двата отбора вдигна общо осем жълти картони. Домакините от "Ботев" имаха превъзходство в началните 15-20 минути, когато стигнаха и до гола. След това отборът на "Сливен" показа доста добри атаки, а в 75-ата минута Ивелин Костов пропусна най-чистата ситуация за гол. Сливналии разиграха чудесна атака с едно докосване, но ударът на Костов се отби в страничната греда. Пет минути преди края пловдивчани отново се спасиха от гол след бъркотия в наказателното поле, когато нито един играч на гостите не засече топката.

След този мач "Ботев" събра 20 точки и излезе на 3-о място. "Сливен" също има 20, но заради по-лоши показатели в директните двубои остава на 5-а позиция.