Ако има нещо, което да стряска съня на лидерите в света, това е думата "пазари". Това каза премиерът Бойко Борисов при откриването на конференцията "Перспективи за развитие на небанковия финансов сектор", организирана от Комисията за финансов надзор.
Министър-председателят изтъкна действията на правителството в областта на финансовата дисциплина и начинът, по който това се отразява и от международните рейтингови агенции:
Ние сме "за" да си направим кредитна агенция в Европа, но ако тя е обективна, тя ще даде същите резултати каквито и другите. Ние сме "за" нея, но в същото време много внимателно следим и слушаме това, което излиза за всяка една държава или зона от големите световни кредитни агенции.
Борисов заяви, че правителството е "за" това да има европейска кредитна агенция, но ако има такава и тя е обективна, не би трябвало да пожали недисциплинираните.
Финансови пазари, като се каже, няма президент, премиер, канцлер, думата "пазари" да не му събаря съня. Всяка сутрин когато стане, търси иконката на телефона, за да чукне и да види какво става с долара, еврото. Всъщност там виждат предишния ден, ако е имало съвет или международна среща по дадена тема, колко успешна е тя. Реакцията на тези пазари определя и политиката в тази област в момента в света, каза Борисов.