Акробати с мотоциклети "взривиха" "Арена Армеец"

Французинът Реми Бизоар спечели българския кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в дисциплината свободен стил.

Пилотът на Ямаха вдигна на крака пълната зала "Арена Армеец" със серия от невероятни трикове, за които получи съдийска оценка 417 точки във финала.

Бизоар, остана на второ място в генералното класиране, губейки титлата срещу чилиеца Хавиер Вийеграс с едва 15 точки разлика.

Бизоар стартира последен в състезанието и грабна публиката още в първите си скокове. Той направи истинско шоу, с което завърши паметна вечер в София.

Преди това се състоя състезание за световен рекорд, спечелено от Хосе Мирайес, който успя да прескочи летва на 7.1 метра от земята със своя мотоциклет.

С шоуто "Night of the jumps" Гран при на България дебютира на една съвсем нова сцена, след като вече покори върховете в дисциплините мотокрос и супермото.