Марсел Хиршер отново най-добър в Банско

Снимка: Светослав Козловски

Героят тези дни в Банско се казва Марсел Хиршер.

След вчерашната победа в гигантския слалом, днес Хиршер бе най-бърз и в слалома.

22-годишният австриец беше най-бърз в първия манш и след четвърто време във втория си осигури успеха с общо време 1:52.64 минути.

След двете победи Хиршер се доближи на 18 точки зад лидера в генералното класиране за Големия кристален глобус Ивица Костелич, който е с контузия.

Втори в общото класиране приключи друг австриец Марио Мат, който впоследствие беше декласиран.

Така второто си място запази Андре Мирер (Швеция). Трети се нареди Стефано Грос (Италия).

Четирима българи участваха в състезанието, но караха само в първия манш. Георги Георгиев даде най-добро време и се нареди на 43-о място, Деян Тодоров е 46-и. Стефан Присадов и Никола Чонгаров не финишираха.

В генералното класиране за Световната купа начело остава Ивица Костелич (Хърватия) с 1043 точки. Хиршер спечели 200 в Банско и се доближи до него с 1025 точки. На третото място е другата сензация през сезона Беат Фойц с 973 точки.