Късен гол на Меси донесе победата на "Барселона" над "Атлетико"

Поредният гол на Фалкао не стигна за равенство на неговия "Атлетико" Мадрид в мача срещу "Барселона"

Лионел Меси запази, макар и минимална, интригата за титлата в Испания, след като отбеляза победния гол за успеха на "Барселона" с 2:1 като гост на "Атлетико" Мадрид в последната среща от 24-ия кръг на испанското първенство.
Със спечелените 3 точки "Барса" остава на второ място и запази разликата от 10 точки с лидера "Реал" Мадрид. Поражението пък е първо за "Атлетико" под ръководството на старши треньора Диего Симеоне.

Дани Алвеш даде преднина на "Барселона" в 36-та минута след отлична комбинация с Меси и Фабрегас. Малко след почивката Радамел Фалкао изравни с 15-ия си гол за сезона. Колумбиецът вкара след центриране от корнер. В 81-та минута обаче Меси стреля хитро от фаул и донесе трите точки за каталунците.

Това бе 28-ия гол за Меси в първенството, с което продължи битката с Кристиано Роналдо за голмайсторския приз в Испания. Португалецът също се разписа този кръг и е начело с 29 гола.