"Осасуна" изненада "Атлетик" Билбао, "баските" се пазят за "Манчестър Юнайтед"

"Атлетик" Билбао загуби гостуването си на "Осасуна" с 1:2, "баските" се подготвяха повече за реванша срещу "Манчестър Юнайтед" в четвъртък

В мач от 26-ия кръг на футболното първенство на Испания "Осасуна" победи като домакин "Атлетик" Билбао с 2:1 и това доведе до разместване в класирането на двата отбора. "Осасуна" вече е на 6-то място във временното класиране с 38 точки, докато "Атлетик" е на 7-то с 37. Шестото място в крайното класиране на
испанското футблно първенство дава право на участие в турнира Лига Еворпа, а 7-то място също може да донсе участие в турнира, но това зависи и от това кой ще спечели Купата на страната.

"Атлетик", който през седмицата победи английския "Манчестър Юнайтед" с 3:2 на "Олд Трафорд" в мач от турнира Лига Европа и тази седмица ще играе реванш срещу англичаните, започна слабо гостуването си и още в 9-та минута Андре Итураспе си отбеляза автогол, с който домакините поведоха с 1:0. В 31-та минута Раул Гарсия направи резултата 2:0, а гостите от Билбао успяха само да намалят разултата в 55-та минута чрез своя централен нападател и голмайстор