от 15.00 часа

Волейбол: ЦСКА излъга "Марица" с 3:2 в Пловдив и направи сериозна крачка към титлата

ЦСКА успя да измъкне победата с 3:2 срешу "Марица" в Пловдив и да поведе във финалната поредица за титлата в женското ни волейболно първенство
Снимка: bgvolleyball.com

Волейболистките на ЦСКА победиха като гости "Марица" Пловдив с 3:2 гейма(25:19, 20:25, 25:17, 23:25, 15:13) в първия мач от финалната серия за титлата в женското ни първенство, игран в пловдивската зала "Олимпиада". По този начин "червените" поведоха в битката за златото с 1:0, играе се до 2 победи.

В първия гейм имаше доста обрати в резултата и равенство до 18:18. Два последователни аса на Силвия Кьосева дадоха предимство на гостуващия тим, от което домакините не успяха да се съвземат и отстъпиха след 19:25.

Във втората част пловдивчанки дръпнаха в края на гейма и го затвориха при 25:20.

Третата част бе решена от началните удари на Симона Димитрова. С 2 аса тя помогна на своите да дръпнат с 9:3. "Марица" успя да изравни до 12:12, но след още 3 аса на Димитрова резултата набъбна до 20:14 и след това 25:17.

Четвъртият гейм отново бе оспорван, като "Марица" дръпна с 23:18, а "червените" върнаха интригата при 24:23, Бояна Андреева заби неспасяемо последната точка и донесе гейма на домакините.

В тайбрека ЦСКА тръгна повече от убедително - 4:0 и 6:1. Равенството бе възстановено при 9:9, а след няколко грешки отборът от София взе мача след  15:13.

Симона Димитрова приключи с 25 точки, а Нора Богданова добави 21 за победителките. Най-резултатна за домакините бе капитанката Диана Малинова с 16 точки.