„Олимпик” Марсилия отпадна от турнира за Купата на Франция

Снимка: Архив

Отборът на „Олимпик” Марсилия отпадна от турнира за Купата на Франция. Един от най-елитните тимове във френското първенство се препъна в „Куевили”. В четвъртфинален мач третодивизионният тим се наложи с 3:2 над Марсилия и изравни постижението си от 2010 година, когато отново стигнаха до тази фаза на надпреварата.

"Куевили" откриха резултата още в 6-ата минута чрез попадение на  Валеро. „Олимпик” успя да възстанови равенството в 86-ата минута чрез Лоик Реми и да доведе срещата до продължения.  В 111-та минута Айна отново даде на домакините гол аванс, но гостите бързо възстановиха равенството с ново попадение на Реми. В 118-ата минута отново Айна реализира втория си гол в мача и трети в полза на „Куевили” и това се оказа и победното попадение за неговия тим, с което той се класира в следващата фаза.