от 07.00 часа

ЦСКА разгроми "Локомотив" София, триумфират на върха в А група

Снимка: Архив

ЦСКА разгроми с 4:0 Локомотив София на стадион Българска армия в последна среща от отложения първи пролетен кръг на А футболна група.

По този начин ЦСКА се изравни по точки с лидерите в "А"футболна група Лудогорец и Левски.

Първият гол бе отбелязан в 28-та минута, когато Антон Карачанаков се освободи от двама защитници на гостите и с великолепен параболичен удар от около 25 метра изпрати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата на Валентин Галев - 1:0 за ЦСКА.

В 75-та минута камерунският нападател на ЦСКА Нджонго Присо преодоля Александър Бранеков, излезе сам срещу Валентин Галев и хладнокръвно отбеляза втори гол - 2:0 за ЦСКА.

В 82-та минута капитанът на "армейците" Иван Бандаловски с точен удар от границата на наказателното поле увеличи на 3:0, а в 86-та минута бразилският голмайстор на ЦСКА Жуниор Мораес оформи крайния резултат - 4:0 за ЦСКА.

Съставите:

ЦСКА: Мболи, Адемар, Мораес /Стойчев - 90/, Бандаловски, Галчев /Костов - 86/, П. Стоянов, Грънчов, Дюлгеров, Крачунов, Карачанаков /Паун - 62/, Присо

Локомотив /София/: Галев, Върбанов, Бранеков, Добрев, Велков,Ю. Петков /Манчев - 58/, П. Петков, Димитров, Пеев, Кондев, Богданович /Стоев - 46/