Полицията отказа да охранява мача "Локомотив" София - "Славия"

Снимка: Архив

Срещата от 21-ия кръг на първенството на А група между Локомотив (София) и Славия няма да се състои заради липса на охрана на стадион "Локомотив" в квартал Надежда.

Двубоят беше с начален час 15.30 часа, но 20 минути преди този час стана ясно, че охрана не може да бъде осигурена. Така длъжностните лица начело с делегата Илия Илиев решиха, че няма как да се проведе този двубой.

Отборът на Славия се качи по екип на клубния си автобус и замина за Овча купел, а домакините направиха тренировка.

Най-вероятно Славия ще запише служебна победа с 3:0 и ще добави три точки към актива си, но това трябва да бъде потвърдено от Спортно-техническата комисия на БФС.

Час и 45 минути преди началото на срещата в Локомотив са получили писмо, след това показано от президента на Локомотив (София) Николай Гигов на медиите. В него се казва, че полицията не дава разрешение на нито една фирма да охранява мача, тъй като съоръжението в Надежда няма необходимия лиценз. Не става ясно как се е играла срещата между Локомотив (София) и Видима-Раковски, завършила 0:1 за гостите от Севлиево.