Силвия Митева първа в многобоя и във финалите на отделните уреди на държавното първенство

Снимка: Архив

Силвия Митева от клуб „Левски Илиана“ извоюва златния медал в многобоя при жените на държавното първенство, категория Елит по художествена гимнастика в столичната зала „Универсиада“. Най-добрата ни гимнастичка изпревари в подреждането Жулиета Канталупи (Левски), а трета е Мария Матева (Олимпия 74, Бургас).

Митева триумфира и във финалите на отделните уреди, като получи оценки 28.300 точки на обръч, 28.800 точки на топка, 26.550 точки на бухалки и 28.800 точки на лента. Останалите медали във финалите спечелиха Жулиета Канталупи (Левски) и Мария Матева (Олимпия 74, Бургас).

При девойките старша възраст шампионка стана Жанина Трашлиева (Черноморец, Бургас), следвана от Радина Филипова (Чар ДКС, Варна) и Симона Иванова (Грация, Варна).

Във финалите Симона Иванова от Грация (Варна) стана първа на бухалки и на лента. На обръч шампионка е Радина Филипова (Чар ДКС, Варна), а на топка - Женина Трашлиева (Черноморец, Бургас).

При девойките младша възраст първиите места във финалите и на четирите уреда ставаха притежание на  Боряна Калейн (Левски Триадица).