Петър Петров спечели точки още в първия старт за сезона на световното по мотокрос

Снимка: Архив

Петър Петров със Сузуки спечели 7 точки още в първия старт за сезона на световния шампионат по мотокрос. Най-добрият ни пилот  се нареди на 19-то място в крайното класиране в клас МХ2 в надпреварата за Голямата награда на Холандия.Пилотът от Севлиево финишира на 14-то място в първия манш и на 36-то във втория. Победител с пълен актив от 50 точки е представителят на домакините Джефри Херлингс с КТМ.

Пилотът на КТМ Антонио Каероли  поэбеди в надпреварата в клас МХ1. Италианецът изпревари белгиеца Клеман Десай със Сузуки и французина Стивън Фросар с Ямаха.

Вторият старт от първенството на планетата в този клас трябва да се състои на 22 април в Севлиево.