Анатолий Гуйдя и Кирил Терзиев спечелиха олимпийски квоти

Снимка: Архив

Анатолий Гуйдя и Кирил Терзиев спечелиха олимпийски квоти за игрите в Лондон.

В категория 60 килограма Гуйдя се класира на финала, след като победи турчина Селахатин Кълъчсалаян с 2:0 части, с което вече си осигури виза за Олимпиадата през лятото.

В категория 74 килограма Терзиев извоюва втора квота, след като се наложи с 2:1 части над Мурад Гайдаров от Беларус. В първата част бронзовият олимпийски медалист отстъпваше до самия край, когато обърна резултата, но съдиите отнеха точките му. След това Терзиев имаше проблеми и спечели трудно втората част с точка в края, когато неговият съперник получи лека травма. Терзиев се възползва от това и надви Гайдаров с категоричните три точки разлика в решителната трета част. В схватка за златния медал българинът ще срещне победителя от мача между унгареца Габор Хатош и руснака Адам Сайтиев.

Световният шампион от 2010 година Михаил Ганев отстъпи на швейцареца Марко Риезен с 0:2 в полуфинална схватка и напусна надпреварата.

Георги Средков отпадна на 1/8-финал в категория 96 килограма, след като загуби с 1:2 срещу поляка Камил Скаскевич.