Оптималният вариант за българската "А" група е тя да бъде от 12 отбора, заяви днес Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов в интервю за ТВ 7.
Първо искам да кажа, че който не получи лиценз, отпада от състава на "А" група и тя няма да бъде попълвана отдолу. Новият формат на лигата ще бъде решен, след като станат ясни отборите, които ще получат лиценз. Клубовете нямат пари, но това е една стъпка, която би трябвало да вдигне нивото, каза още Михайлов.
Аз съм готов да направя тази промяна. До края на месеца ще се съберем с колегите от изпълкома и ще видим кой взема лиценз. Тогава ще получим и доклада от лицензионната комисия. Виждам, че е време за тази стъпка, а в обществото се иска от доста време.
Ако са 12 отбора в "А" група, имаме два варианта. Може да се направят две плейофни групи по 6 отбора във втората фаза, а също така и да се изиграят три етапа - общо 33 кръга, както експериментирахме в "Б" група, мотивира се Боби Михайлов.
ЦСКА няма да има проблем с лиценза за Европа през тази година, но УЕФА ги поставя под тригодишен мониторинг, заяви още Борислав Михайлов.
Той обаче подчерта, че армейците ще бъдат изхвърлени от УЕФА от турнирите, ако имат провинения по отношение на лицензирането в някоя от следващите три години.