Националите ни загубиха от състава на Турция с 0:2 в контрола

Снимка: Архив

Представителният ни футболен отбор с 0:2 от състава на Турция в контролен мач, изигран пред около 4 000 зрители на стадион "Ред Бул Арена" в австрийския град Залцбург. Старши треньорът на българския национален отбор Любослав Пенев направи пет промени в стартовия състав, с който в събота спечели престижна победа с 2:1 над световния вицешампион Холандия в Амстердам. В 22-та минута след изпълнение на корнер централният защитник на турския национален отбор Юмер Топрак успя да се измъкне от Валентин Илиев и с удар с десния крак от десетина метра изпрати топката неспасяемо в мрежата на Стоян Колев - 1:0 за Турция. Българите отговориха с няколко атаки, като най-близко до гол бяха в 39-та минута: капитанът на новия български шампион Лудогорец /Разград/ Емил Гъргоров центрира от левия фланг със силния си ляв крак и топката попадна в Христо Златински, чийто удар обаче бе париран с шпагат от Исмаил Кайбашъ и топката излезе в ъглов удар. След почивката в игра влезе авторът на победния гол срещу холандците Илиян Мицански, сменил Христо Златински, който в средата на първото полувреме получи контузия на коляното. В 56-та минута българите бяха близко до изравняването, но ударът с глава на Станислав Манолев мина над напречната греда. В 65-та минута удар на Нури Шехин от около 25 метра срещна напречната греда на Стоян Колев. А в последната минута на мача голмайсторът на турския шампионат Бурак Йълмъз излезе сам срещу влезлия като резерва млад вратар Пламен Илиев и с техничен удар по тревата оформи крайния резултат - 2:0 за Турция.