Давид Ферер стигна четвъртфиналите на "Ролан Гарос"

Снимка: ЕРА

Испанецът Давид Ферер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 6 Ферер разби сънародника си Марсел Гранойерс с 6:3, 6:2, 6:0 за 1:51 час. Победителят продължава без загубен сет, като в четирите си мача досега е дал общо само 25 гейма на съперниците си. 30-годишният Ферер не допусна пробив и пласира 41 печеливши удара срещу само 17 на Гранойерс.

Ферер проби в шестия гейм, което се оказа достатъчно за успеха в първия сет. Във втората част той дръпна с 5:1, а в третия не даде дори гейм на 20-ия в схемата Гранойерс. Така Ферер за трети път в кариерата си се класира на четвъртфинал на "Ролан Гарос" след 2005 и 2008 година. Следващият съперник на испанеца ще бъде победителят от срещана между Анди Мъри (Великобритания) и Ришар Гаске (Франция).