Разгром за младежите ни в Холандия

Снимка: Архив

Младежките ни национали  загубиха с 0:5 при гостуването си на Холандия в Маастрихт.

По този начин селекцията на Михаил Мадански сложи край на мечтите за класиране на Евро 2013, а "лалетата" увеличиха още повече преднината си на върха в нашата група, където втори е Шотландия.

На почивката нашите изоставаха само с 0:1, след като Лерой Фер се разписа от спорна дузпа. Вратарят Пламен Илиев имаше страшно много работа през целия мач, а през вторите 45 минути му се наложи още 4 пъти да вади топката от мрежата си. Първо в 66-ата минута Джеорджинио Вайналдум удвои преднината на Холандия, в 81-ата Марко ван Гинкел покачи на 3:0, в 85-ата Женеро Зелфуик направи 4:0, за да се стигне до 92-ата, когато резервата Леандро Бакуна оформи крайното 5:0 с гол от дузпа.

Съставите:
ХОЛАНДИЯ: 1.Жероен ЗЬОТ (Валвайк), 2.Келвин ЛЕАРДАМ (Фейенорд), 3.Стефан ДЕ ВРИЙ (Фейенорд), 4.Брам НУЙТИНГ (НЕК Ниймеген), 5.Дали БЛИНД (Аякс), 11.Яник ВИЛДШУТ (ВВВ Венло), 10.Марко ВАН ГИНКЕЛ (Витес), 6.Жорди КЛАСИ (Фейенорд), 8.Лерой ФЕР (Твенте), 9.Женеро ЗЕЛФУИК (НЕК Ниймеген), 7.Джеорджинио ВАЙНАЛДУМ (ПСВ Айндховен)

БЪЛГАРИЯ: 1.Пламен ИЛИЕВ ("Левски"), 2.Ангел ГРЪНЧОВ (ЦСКА), 3.Росен КОЛЕВ (Черно море), 5.Георги ТЕРЗИЕВ (Черноморец Бургас), 18.Илия МИЛАНОВ (Литекс), 16.Георги ПАШОВ (Славия), 7.Георги КОСТАДИНОВ (Лудогорец), 9.Борислав БАЛДЖИЙСКИ (Черноморец Бургас), 6.Георги МИЛАНОВ (Литекс), 10.Александър ТОНЕВ (Лех Познан, Пол), 11.Радослав КИРИЛОВ (Киево, Ит)