Волейболистите ни докосват мечтата си

Българският национален отбор по волейбол спечели решителния втори мач от олимпийската квалификация в София.

В зала „Арена Армеец”, националите надиграха с 3:1 гейма Франция и на практика си осигуриха класиране за Олимпиадата в Лондон това лято.

Българите спечелиха първия, третия и четвъртия гейм съответно на 19, 23 и 25 точки, а загубиха втората част с 26:28.

Това е втора победа за България на турнира в София, след като в петък, тимът победи Пакистан с 3:0 гейма.

Днес е последният мач на националите. Играчите на Радостин Стойчев излизат от 20:30 часа срещу непретенциозния отбор на Египет. В този мач България ще трябва да спечели два гейма, за ад си осигури и на теортия участие на Игрите в Лондон.